Informacja M-GOPS w Suchowoli dot. Programu „Rodzina 500+”

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Suchowoli informuje, że:

Wnioski elektroniczne można składać od dnia 01 lutego 2021 r.

Wniosek o świadczenie wychowawcze będzie można złożyć online za pomocą Portalu Informacyjno - Usługowego Emp@tia Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej: empatia.mrpips.gov.pl, Platformy Usług Elektronicznych PUE ZUS, Platformy Usług Administracji Publicznej ePUAP oraz bankowości elektronicznej.

Wnioski o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego z Programu „Rodzina 500+” w formie tradycyjnej (papierowo) można składać w terminie od dnia 1 kwietnia 2021 roku w pok. 105.

W przypadku gdy osoba ubiegająca się oświadczenie wychowawcze na kolejny okres złoży wniosek wraz z wymaganymi dokumentami do dnia 30 kwietnia danego roku, ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego oraz wypłata przysługującego świadczenia następuje do dnia 30 czerwca tego roku.

W przypadku gdy osoba ubiegająca się oświadczenie wychowawcze na kolejny okres złoży wniosek wraz z wymaganymi dokumentami w okresie od dnia 1 maja do dnia 31 maja danego roku, ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego oraz wypłata przysługującego świadczenia wychowawczego następuje do dnia 31 lipca tego roku.

W przypadku gdy osoba ubiegająca się oświadczenie wychowawcze na dany okres złoży wniosek wraz z wymaganymi dokumentami w okresie od dnia 1 czerwca do dnia 30 czerwca danego roku, ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego oraz wypłata przysługującego świadczenia wychowawczego następuje do dnia 31 sierpnia tego roku.

W przypadku gdy osoba ubiegająca się oświadczenie wychowawcze na dany okres złoży wniosek wraz z wymaganymi dokumentami w okresie od dnia 1 lipca do dnia 31 lipca danego roku, ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego oraz wypłata przysługującego świadczenia wychowawczego następuje do dnia 30 września tego roku.

W przypadku gdy osoba ubiegająca się oświadczenie wychowawcze na dany okres złoży wniosek wraz z wymaganymi dokumentami w okresie od dnia 1 sierpnia danego roku do dnia 31 sierpnia danego roku, ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego oraz wypłata przysługującego świadczenia wychowawczego następuje do dnia 31 października tego roku.

Wszelkie informacje udzielane są w pok.  105 oraz pod numerem telefonu: 85 7229-409

W dobie epidemii koronawirusa serdecznie zachęcamy do korzystania z drogi elektronicznej jako formy składania wniosków. W ten sposób bez wychodzenia z domu można bezpiecznie i szybko złożyć wniosek i uzyskać świadczenia. 

Metryka strony

Udostępniający: Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Suchowoli

Wytwarzający/odpowiadający: MGOPS Suchowola

Data wytworzenia: 2017-07-11

Wprowadzający: Barbara Pikus

Modyfikujący: Barbara Pikus

Data modyfikacji: 2021-01-25

Opublikował: Barbara Pikus

Data publikacji: 2017-07-11

Rejestr zmian